Moje serce bije zupełnie bez sensu

O mnie się nie martw./D

Wytrzymasz - wyszeptał. - Wytrzymasz wszystko.

 

 

 

 

 

To nie tak że nie chcę kochać. Nie interesują mnie sztuczne relacje, pozorne przyjaźnie, miłość na siłę. Człowieka chcę - w całej jego prostocie, w serca drżeniu. W szczerości.

 

 

 

 

 

 

Uwielbiam, kiedy książka jest napisana tak, że cytatami z niej chciałoby się wytapetować mieszkanie.

tumblr_n9svu3kF341s20tudo1_540.jpg

 

Nie szukaj ideału. Bo ideałów nie ma. Znajdź kogoś, kto zdenerwuje Cie jak nikt inny. Kogoś, czyj dotyk sprawi, że odlecisz do innego świata. Przy kim nie będziesz chciała udawać nic.

 

 

 

 

 

 

 

Teraz nie wierzysz w miłość. Ale spotkasz kogoś, przy kim zapomnisz jak się oddycha. Zaufaj mi. 

 

 

 

 

 

 

 Boję się. Boję się że twoje oczy mnie zgubią.

 

 

 

 

 

 Tylko tego nauczyło cię życie? Odchodzić?

 

 

 

 

 

 Zaczęłam idealizować. A to jest bardzo niebezpieczne. Nie dostrzegasz wielu dobrych rzeczy, które cię spotykają, tylko tęsknisz za jakimś wyobrażeniem. I żyjesz oczekiwaniami. 

 tumblr_ntvsimwBLm1qznpi1o1_540.jpg

 Trzeba było z Ciebie zrezygnować już wtedy kiedy pojawiła się na moim sercu pierwsza rysa.

 

 

 

 

 

 Dam się poznać w całości jedynie komuś, kto będzie tego pragnął z całych sił.

 

 

 

 

 

 Jest taki moment, w którym zaczynasz widzieć trochę inne rzeczy, trochę więcej.

 

 

 

 

 

 Trzymaj dystans, maleńka. Cokolwiek się zdarzy nie pozwól, by Cię złamało. Możesz się bać, masz prawo, ale nie pozwól sobie upaść. 

 

 

 

 

Przecież to była przeszłość. Nic więcej. Stare fotografie. Tamte ulice. Tamten czas. Tamte miejsca. Tamto ciepło. Śmiech i płacz. Radość powitania i smutek rozstania. Pijane noce i beznadziejnie trzeźwe dni. Drapanie za uszkiem i delikatne pieszczoty. Regularność. Uczuciowa stabilizacja. Przeszłość.

tumblr_n8z4ooK8oJ1rrt0gmo1_500.jpg

Świat to skurwiel, doprawdy. Daje nam coś tylko po to, by potem, kiedy nie będziemy mogli bez tego żyć, wyrwać to. Wtedy zwijamy się w spazmach bólu, umieramy w sobie. Wtedy giniemy w cieniu własnych myśli, wspomnień i uczuć. Wtedy nie ma już smutku, gniewu i żalu. Wtedy nie da się ich czuć. Bo wtedy… Wtedy przychodzi pustka.

 

 

 

 

 

 

Opiekuńczość mężczyzny wyzwala we mnie wielkie wzruszenie, które bardzo łatwo zamienia się w zauroczenie. Nie daj Boże odda mi on swój sweter, czapkę na uszy naciągnie, dłonie w dłoni ogrzeje! Nie daj Boże się zatroska, czy aby jadłam śniadanie, albo się bólem głowy zatrwoży! O, wtedy przepadłam!

 

 

 

 

 

 

 

Nie powstrzymuje Cię ani brak potencjału, ani brak okazji – powstrzymuje Cię brak pewności siebie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zamiast się nieustannie krytykować, potraktuj siebie tak jak kogoś, kogo kochasz. Aha, i jeszcze jedno: Pogódź się z tym, że każdego dnia na pewno coś spieprzysz.

 

 

 

 

 

Każda walka ma swój koniec. Czasami Ty też musisz przestać walczyć. Nie z powodu dumy, lecz z szacunku do samej siebie. Przestań byc dla kogoś. Zacznij być dla siebie. Doceń siebie za to kim jesteś.

tumblr_ntbw8mSPDT1tm0l12o1_500.jpg

Chcę od razu wielkiej miłości, chcę zakochać się jak nasi dziadkowie robili to przed laty. Raz i na zawsze. Nie chcę zmieniać chłopaków i mieć ich trzech, trzynastu czy pięćdziesięciu. Chcę jednego mężczyzny na zawsze, według mnie jest to prawdziwsze. Bo to jest jak z węchem, gdy wąchasz zbyt wiele perfum przestajesz czuć cokolwiek. Z miłością może być podobnie, gdy zbyt wiele razy zadowolisz się jakimś marnym zamiennikiem uczucia, możesz stracić poczucie prawdziwej miłości i przegapić tego jedynego, który może dać ci prawdziwe szczęście i spełnienie.

 

 

 

 

 

 

Media lansują przekonanie, że prawdziwy przyjaciel ma zawsze dla nas czas, że kiedy tylko zechcemy rzuci dla nas wszystko i przybiegnie pogadać. A to nie jest prawda, bo nasz przyjaciel ma też swoje życie, czyli obowiązki i plany, które nas nie uwzględniają. I nie możemy się za to obrażać. Przyjaźń to coś więcej niż ciągłe bycie razem.

 

 

 

 

 

 

 

Niektórych rzeczy nie możemy w sobie zmienić, choćbyśmy nie wiem jak tego chciały.

tumblr_mixss3efxJ1s2ctrno1_400.gif

Najbardziej,co mnie przeraża w ludziach to ten brak empatii.Może nie tyle co fałszywość,ale brak zrozumienia, powierzchowna ocena. Patrzenie na kogoś przez pryzmat tego co się widzi.Czasem wydaje mi się,że to wrodzona cecha ludzka.

 

 

 

 

 

 

O wielkich zmianach decydują małe epizody. Jedno spotkanie, jedna książka, jedna decyzja.

 

 

 

 

 

 

 

Przychodzi w życiu taki czas, gdy oddalasz się od dramatów i osób, które je tworzą. Otaczasz się ludźmi, z którymi się śmiejesz. Zapominasz złe rzeczy i koncentrujesz się na dobrych. Kochasz ludzi, którzy dobrze cię traktują, a za pozostałych się modlisz. Życie jest takie krótkie - przeżyj je szczęśliwie. Upadki są częścią życia, a podnoszenie się to w istocie samo życie. Żyć – to prezent, zaś być szczęśliwym – to twój WYBÓR.

 

 

 

 

 

 

 

I po co tworzyć miliony wersji czegoś, co nigdy nie będzie miało miejsca?

 

 

 

 

 

 

Chciałbym zrobić wszystko, co mam w życiu do zrobienia, całą tę jazdę obowiązkową. I potem spokojnie pić już tylko sobie. A jak mnie wreszcie spotka miłość, to jebnę to wszystko i będę już tylko kochać.

tumblr_mon9lf8eSx1rw7idso1_500.jpg

Weź odpowiedzialność za swoje emocje, bo to Ty je wywołujesz. Każda emocja jest efektem myśli, które masz w głowie. W zależności od tego jakie masz przekonania na swój temat i jakie obrazy przyszłości tworzysz, tak się czujesz każdego dnia. Dopóki tej odpowiedzialności nie weźmiesz, będziesz niewolnikiem słów i opinii innych ludzi. Będziesz wierzył w coś, co jest wielką fikcją – że inni mogą mieć kontrolę nad Twoimi emocjami i że mogą na nie wpływać.

 

 

 

 

 

 

Czasem nie warto się powstrzymywać. Zamknij oczy, zapomnij o moralności, o uczuciach, o tym czy kogoś zranisz. Przeżyj chwile, które kiedyś będziesz wspominać. Zrób to czego pragniesz, myśl o sobie. Myślenie o innych z reguły się nie opłaca.

 

 

 

 

 

 

Może jest coś, co boisz się powiedzieć, ktoś, kogo boisz się kochać, miejsce, do którego boisz się pójść. To będzie bolało. To będzie bolało, bo jest ważne.

 

 

 

 

 

 

 

Mężczyźni tak naprawdę nie są skomplikowani, skarbie. Są bardzo prości i dosłowni. Najczęściej mówią to, co myślą. A my godzinami analizujemy ich słowa, gdy tymczasem wszystko powinno być jasne.

tumblr_npa3exTram1smw1wso1_500.jpg

 

Jak ja nienawidzę, kiedy nie mam motywacji do działania, kiedy nie umiem, choć chciałabym sama z dobrego serca wziąć się w garść, kiedy sama do siebie najmniej potrafię przemówić..

 

 

 

 

 

 

 

Każdy z nas czegoś żałuje. Każdy z nas w nieodpowiednim momencie powiedział kilka słów za dużo. Każdy z nas, chociaż raz powiedział "nie", wtedy, gdy serce tak cholernie błagało o "tak". Każdy z nas wybrał niewłaściwą drogę, niewłaściwego człowieka u boku i niewłaściwe emocje. To nic złego popełniać błędy.

 

 

 

 

 

 

 

I wszystkie drogi, którymi chodzimy są kręte. I wszystkie światła, które nas prowadzą, oślepiają. Jest wiele rzeczy, które chciałbym Ci powiedzieć, Ale nie wiem jak.

 

 

 

 

 

 

 

Nie odkładajcie na później ani piosenek, ani egzaminów, ani dentysty, a przede wszystkim nie odkładajcie na później miłości.

 

 

 

 

 

Ból ustąpi i kiedyś ta Twoja pierwsza miłość śmieszna Ci się wyda i jedyne, co Ci po niej pozostanie, to ten przeceniany przymiotnik "pierwsza". Bo ważniejsze są miłości następne, a najważniejsza jest i tak zawsze ta ostatnia. 

tumblr_nl9huwYECT1tq8bfxo1_500.jpg